SketchUp - Modelowanie garażu w konstrukcji szkieletowej - 19
SketchUp - Modelowanie garażu w konstrukcji szkieletowej - 19
Odsłon: 40708 | Ocena: 252 | Czas: 21m 30s |


Szukaj
Dyskusja:


SketchUp - Modelowanie garażu w konstrukcji szkieletowej - 19 Nadprorze xD? To takie słowo istnieje xD?
Można w taki sposób zrobić taras😁
świetnie prowadzone tutoriale,bardzo dziękuję, pozdrawiam.
Cześć mam pytanie , czy mogę w sketchup w szybki sposób sprawdzić ile materiału będę potrzebować do zbudowania takiego szkieletu ?
Projektowanie ok , tylko jak zrobić dokumentację techniczną i mieć wymiary każdego elementu żeby było wiadomo jak ciąć deski i kantówki ? Bo 3D jedno ale fajnie by było mieć rysunki techniczne każdego elementu
Witam, bardzo podoba mi się Pana poradnik. Proszę powiedzieć czy była by szansa na zrobienie takiego poradnika z wykorzystaniem przekrojów nie prostokątnych np. belek dwuteowych?
Dzięki Pana filmom stałem sie szczęśliwym posiadaczem sketchupa pro :-) miałem wcześniej wybrać inny program ale ostatecznie padło na sketchup. Ponieważ pracuję na frezarce cnc na której obrabiam belki z litego lub klejonego drewna chciałbym poprosic o pomoc w pewnym zagadnieniu. Na powyższym filmie widać jak nakłada Pan belki stropowe na płatwie nieco je jakby zanurzając w płatwiach. W ten sposób na bocznej ściance belki tworzy się "siodełko" czyli zacięcie w kształcie trójkąta. Czy jest możliwość aby pobrać ze sketchupa rysunek bocznej ścianki tej belki w 2D z uwzględnionym zacieciem na tej belce (powstałym po nałożeniu jej na płatew) w formacie DXF? Chodzi o to że taka boczna płaszczyzna belki z tym zacieciem byłaby idealnym rysunkiem na frezarkę cnc. Fajnie by było żeby zrobił Pan takie własnie filmiki z zakresu pobierania rysunków detali z danego projektu, przekształcania go w rysunek 2D i formacie DXF, było by to pomocne wielu osobom ;-) Pozdrawiam
skąd pochodzisz?
mam pytanie- czy takie możliwości ma ta darmowa wersja Sketchup czy trzeba kupić wersję PRO?
A jak zrobić żeby program pokazał nam zacięty kąt na jakiejś desce. Np u ciebie były słupy które dochodziły do desek poziomych i tam nie było kąta prostego tylko pod jakimś kątem. Czy da się uzyskać kąt?
Witam, bardzo mi się podobają twoje projekty i szacunek dla ciebie ze dzieli się wiedzą. Mam pytanie czy jeżeli to dobrze zwymiarujesz np. taki garaż to czy potem można to wydrukować ale z rozbicie na poszczegolne elenemty. Tak aby Panowie z tartaku wiedzieli co jak i ile wyciąć.
Super mily i fachgerechtes Kurs....danke....:)
ej a da sie wymodelować taki projekt prosto do wyciecia na kartce a potem to sklejenia ?
Świetnie to wygląda..Dziękuje bardzo.
Dzieki:)