Jak zbudować wiatę garażową bez urzędowych formalności?
Jak zbudować wiatę garażową bez urzędowych formalności?
Odsłon: 930524 | Ocena: 2255 | Czas: 7m 1s |


Szukaj
Dyskusja:


Jak zbudować wiatę garażową bez urzędowych formalności? Cejrowski już się wypowiedział na ten temat...nikomu nic do tego czy chce na swojej działce postawić sobie garaż
Nie było i nie ma żadnej wolności, z jakiej racji mam prosić o cokolwiek na swojej ziemi, którą kupiłem za swoje pieniądze i jeszcze co roku muszę płacić haracz
Czy jak wiatę wybuduje przy istniejącym budynku to "ściana" od budynku może być tą niezabudowaną ścianą? bo będą tam np 3 słupy?
"Zgloszenie" nie jest prosta do przeprowadzenia procedura. Odradzam samodzielne przygotowywanie dokumentow, poniewaz sa najczesciej nieuznawane. Rysunki i opis wymagaja fachowca, a i tak jakis urzednik bedzie sie doszukiwal brakow do poprawienia. Oczywiscie, wszystko zalezy gdzie i jaki jest ten dany urzad.
Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd. Wiata bez zgłoszenia i pozwolenia na budowę musi być wolno stojąca. Znaczy to że musi mieć samodzielną konstrukcję. Nie może być powiązana konstrukcyjnie do budynku przy którym stoi (jak w filmie). W takim przypadku jest to rozbudowa budynku mieszkalnego o wiatę.
Moje zapytanie co to jest ganek w prawie budowlanym? Żeby urzednik nie przyszedł i owej przydomowej wiaty nie zakwalifikował jako ganku. Czy ganek to przydomowa budowla ze wszystkimi ścianami? Czy w tedy urzędnik nie bedzie wymagał za ganek pozwolenia na budowe?
Czy wiata ta może mieć posadzkę?
a wiata morze miec posadzke
Gdyby dali nam wolność wyboru,to co by zrobili z setkami tysięcy nie douczonych urzędniczyn,panów i pań którzy wiedzą wszystko i nic.
K
Moim zdaniem jakies przepisy musza nas obowiazywac,bo gdyby kazdy budowal cos co mu sie podoba to mielibysmy 70% budowli typu cyganskie szalasy ,pozostale 30 % byloby w normie przyzwoitosci (pion,poziom i estetyka wykonania) jedyne co mi nie odpowiada to odleglosci od granicy dzialki,przeciez wiata to nie zadna hala produkcyjna ,ktora emituje halas tylko dach na slupach pod ktorym lezy drewno,stoja jakies narzedzia ogrodowe badz zaparkowane samochody .Takze zamiast 3m od granicy dzialki wystarczyl by metr zeby postawic jakies rusztowanie w celu wykonywania prac konserwatorskich a zarazem nie wchodzic na posesje sasiada. Rowniez przepisy okreslajace wielkosc wiaty powinny byc jasno okreslone,np powinna byc brana pod uwage wielkosc dachu a nie obrys po zewnetrznej stronie slupow, bo na stacjach benzynowych na dwoch slupach ktore sa na srodku opiera sie dach 20m2 a po obrysie slupow wiata ma 3m2.
Autor filmu "zapomniał" jeszcze dopowiedzieć że, po zbudowaniu wiaty należy ją nanieść na mapy (geodeta) i dostarczyć do starostwa. Taki odbiór powykonawczy
Tak przeglądam prawo budowlane i wygląda to mniej więcej tak.
Wiatę (budowlę bez co najmniej jednej ściany, wolno stojącej a nie opartej o dom) można postawić na każdej działce tylko na zgłoszenie, natomiast jeżeli działka jest budowlana lub stoi na niej dom to nawet zgłoszenie nie jest potrzebne, po prostu budujemy i urzędas może nas cmoknąć.
Nie jestem tylko pewny jak to jest z jej ustawieniem od granicy sąsiada. Pewne jest tylko że jak wiata jest na samochód to musi być 7m od okien i 3m od granicy, Jeżeli wiata jest na opał to musi być 4m od granicy.
Wie ktoś jaka jest minimalna odległość wiaty rekreacyjnej od granicy - oczywiście potrzebny konkretny zapis w prawie. Wiem że 3m jest bezpieczne ale chciałbym postawić wiatę 1,7 od granicy bez obawy że kiedyś będę ją musiał rozbierać.
Dzisiaj nawet zwykłego blaszaka nie można postawić bez tych wszystkich ceregieli
Polskie chore prawo
a nad Notecia ..buduja zamek 14 pieter..w obszarze naTURA 2000 I JAKOS NIE MA WPLYWU NA NATURE..A TU ..O WIACIE.. SKU..SYNY..
przepisy ustalał jakiś skończony debil
Brak ograniczeń o wysokości, to by sugerowało, że może być powierzchnia: 7m x 7m oraz wyskokość np. 200 metórw.
KUREWSTWO URZĘDNICZE TO NASZA POLSKA SPECJALNOŚĆ
Znajomy na własnej ziemi wyciął trzy drzewa dostał 70 tys. kary i się powiesił, a jebany Szyszko wycinał puszcze gdzie nawet kwiatka zerwać nie wolno i ma to w dupie, to jest nasze prawo własności.